Džiugi žinia Panevėžio regiono švietimo bendruomenei: gruodžio 14 d. duris atvėrė modernus Panevėžio švietimo centro padalinys – Panevėžio STEAM atviros prieigos centras, įsikūręs robotikos centro „RoboLabas“ kaimynystėje. Tai nauja mokslo ir žinių erdvė, skirta Panevėžio regiono mokiniams, kur bus galima gilinti gamtos, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokslų žinias ir praktinius gebėjimus. Moderniai įrengtose laboratorijose 7–12 kl. mokiniai atliks įvairius bandymus ir eksperimentus, rengs brandos darbus. Centre vyks olimpiados, konkursai, edukacinės veiklos, susitikimai su įvairių profesijų atstovais.
STEAM atviros prieigos centre įrengtos 4 specializuotos laboratorijos – chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT, dirbtinio intelekto. Kadangi Panevėžyje industrinių ir pramoninių robotų poreikis kasmet didėja, todėl, atsižvelgus į išskirtinius regiono poreikius, įkurta dirbtinio intelekto laboratorija. Aukštaitijos sostinei labai aktualus kvalifikuotų specialistų poreikis, todėl tikimasi, kad STEAM centro veikla paskatins jaunąją kartą jau mokyklos suole domėtis inžinerija, technologijomis.
„Džiugu, kad STEAM centras plėtos įtraukiojo ugdymo idėjas, progimnazijų ir gimnazijų mokiniams rengs integruotas pamokas. Centro laboratorijos aprūpintos naujausia įranga, įvairiais šiuolaikiškais prietaisais, robotais, jų valdymo ir programavimo sistemomis, todėl mokiniai čia galės konstruoti, tyrinėti, programuoti, eksperimentuoti, kurti, susipažinti su dirbtiniu intelektu. Be to, tikimasi, kad ši mokslo ir inovacijų erdvė paskatins ateities kūrėjus domėtis naujausiomis technologijomis, inžinerija“ – džiaugiasi Panevėžio švietimo centro padalinio direktorė Asta Malčiauskienė.
STEAM centro vedėja Vaida Šiaučiūnė pasakoja, kad centre mokiniai mokykloje įgytas teorines žinias galės pritaikyti atlikdami įvairius bandymus, tyrinėdami įvairius procesus, išmoks kurti ir valdyti dirbtinį intelektą, programuoti robotus.
STEAM atviros prieigos centrai kuriami įgyvendinant ES investicijų projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Projekto veiklos yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.