Mentorystės programa „Women Go Tech” gavo 800 tūkst. JAV dolerių paramą iš „Google“ filantropinės iniciatyvos „Google.org“, trečiadienį pranešė „Women Go Tech”.
„800 tūkstančių dolerių yra tikrai reikšminga suma ir ypač nevyriausybinei organizacijai“, – BNS teigė programos bendraįkūrėja Žydrūnė Vitaitė.
Pasak jos, tai yra didžiausia „Women Go Tech” gauta parama – anksčiau „Google.org“ suteikė jai dukart mažesnę paramą.
„Tai yra didžiausia parama, kurią mes esame gavę kaip organizacija per visą gyvavimo laikotarpį. (…) 2020 metais organizacija yra gavusi „Google.org“ paramą, tuo metu tai buvo 440 tūkstančių dolerių ir Lietuvai, ir Latvijai. Dirbome su „Riga TechGirls“, – BNS pasakojo Ž. Vitaitė.
Jos teigimu, pinigai bus panaudoti reklamai, komandos ir veiklos plėtrai į užsienį, ukrainiečių integracijai į darbo rinką didinti – į programą bus įtraukta ir su technologijomis supažindinta daugiau nei 25 tūkst. moterų.
Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, Lietuvos nevyriausybinei organizacijai skirtos „Google.org“ investicijos yra įvertinimas visai šaliai.
„Šiandien išsiųsta stipri žinutė tarptautinei bendruomenei, kad mūsų šalies nevyriausybinis sektorius reikšmingai gali prisidėti prie pažangios Europos ekonomikos ekosistemos kūrimo. Džiaugiuosi, kad „Women Go Tech“ ėmėsi lyderystės ir per moterų įtraukties į technologijų sektorių didinimą kartu padės ir Ukrainai bei jos moterims. Linkiu nesustoti ir tapti pirmuoju NVO vienaragiu“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Armonaitė.
Pasak jos, šiuo metu technologijų sektoriuje labai trūksta specialistų ir jų poreikis tik didės.
„Specialistų poreikis bus tik didesnis – „Infobalt“ asociacija skaičiuoja šimtais tūkstančių specialistų trūkumą artimiausioje ateityje. Ir čia persikvalifikavimas, moterų aktyvesnis prisijungimas prie industrijos yra labai svarbus dalykas“, – sakė A. Armonaitė.
Ministrė pažymėjo, kad Lietuvos technologijų sektoriuje moterų daugėja, o situacija yra geresnė nei daugelyje valstybių.
„Galiu pasididžiuoti, kad Lietuvoje moterų IT bendruomenėje jau yra daugiau, vienas iš pavyzdžių yra startuolių bendraįkūrėjos moterys, kurių Lietuvoje 38 procentai, kai pasaulinis vidurkis yra 20 procentų“, – teigė A. Armonaitė.
„Women Go Tech“ šiemet pristato profesinę mentorystės programą „Acceleration Program“ bei nuotolinių sesijų ciklą „Discovery Program“, kuris vyks pasirinktinai ukrainiečių, lenkų, čekų ir anglų kalbomis. Programose kviečiamos dalyvauti moterys iš Centrinės ir Rytų Europos šalių.
Per pastaruosius šešerius metus „Women Go Tech“ programose dalyvavo apie 11 tūkst. Lietuvos moterų. Daugiau nei 600 jų pradėjo savo karjerą IT ar inžinerijos srityse.